ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12191583
*
nr 1219 1583
Spegel
+ konsolbord, Förgylld. Höjd: 75+ 160 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2018
kl 19:05:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 13:33:15
1
1.300 kr
26/11 18:04:37
2
1.300 kr
26/11 18:04:37
1
1.300 kr (Budbetjänt)
26/11 18:05:10
2
1.400 kr
26/11 18:42:45
3
1.500 kr
26/11 18:48:13
2
1.600 kr
26/11 18:53:33
3
1.700 kr
26/11 18:55:20
2
1.800 kr
26/11 19:00:04
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene konsolbord spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1219 1583
Spegel
+ konsolbord, Förgylld. Höjd: 75+ 160 cm
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/11 13:33:15 | 1 | 1.300 kr |
26/11 18:04:37 | 2 | 1.300 kr |
26/11 18:04:37 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
26/11 18:05:10 | 2 | 1.400 kr |
26/11 18:42:45 | 3 | 1.500 kr |
26/11 18:48:13 | 2 | 1.600 kr |
26/11 18:53:33 | 3 | 1.700 kr |
26/11 18:55:20 | 2 | 1.800 kr |
26/11 19:00:04 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene konsolbord spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23